Ο Διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί, οι γονείς και κηδεμόνες και όλοι οι συμμαθητές και οι συμμαθήτριές του, τον συγχαίρουν θερμά για αυτή την επιτυχία του και του  εύχονται καλή πρόοδο στη ζωή και επιτυχία στις εργασίες στη Βουλή των Εφήβων.

Πολλά συγχαρητήρια ανήκουν στους διδάσκοντες καθηγητές του και ιδιαίτερα στην εξαιρετική εκπαιδευτικό φιλόλογο, σύνδεσμο και συντονίστρια του προγράμματος για πολλά χρόνια της Βουλής των Εφήβων κα Στασινού Αικατερίνη, που με τη καθοδήγησή της και την ενθάρρυνσή της προς τους μαθητές που συμμετείχαν στη δραστηριότητα της Βουλής των Εφήβων, συνετέλεσε τα μέγιστα ώστε να έρθει το σημαντικό αυτό αποτέλεσμα. Εξάλλου δεν είναι η πρώτη φορά που η συγκεκριμένη εκπαιδευτικός  αναδεικνύει με τις συμβουλές της και την καθοδήγησή της έφηβους βουλευτές στην Βουλή των Εφήβων.
 Τα τελευταία τρία συνεχόμενα χρόνια και συνολικά πέντε το 2ο ΕΠΑΛ Γαλατσίου εκπροσωπείται στη Βουλή των Εφήβων και ταυτόχρονα εκπροσωπεί το Δήμο Γαλατσίου, τη μεγάλη εκλογική περιφέρεια της Β΄ Αθηνών και όλα τα ΕΠΑ.Λ του Νομού Αττικής.

Γαλάτσι 20-4-2014

Ο Διευθυντής του 2ου ΕΠΑ.Λ. Γαλατσίου

Σεραφείμ Κερασιώτης

Πιέστε εδώ για να διαβάσετε τι έγραψε ο τοπικός Τύπος (στη σελίδα 12) σχετικά με τη διάκριση του μαθητή μας