ημάτων.

summer smile

Καλό Καλοκαίρι!

Το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Δευτέρα 8.30πμ - 1μμ

Οι πανελλαδικές εξετάσεις τελείωσαν! Καλά αποτελέσματα σε όλους!

Μεχρι τις 17 Ιουλίου πρέπει να παραλάβετε τον κωδικό πρόσβασης για την συμπλήρωση του μηχανογραφικού δελτίου!

Eως και την Πέμπτη 02 Ιουλίου 2020 και ώρα 23.59 λειτουργεί κατά τη διάρκεια όλου του 24ώρου η εφαρμογή e-εγγραφές για την υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων ή Εσπερινών ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020-2021.

Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων για την ηλ. εφαρμογή e-eggrafes

coronoios

covid19Covid 19 σημαντικές πληροφορίες:

συμπεριφορά στο σχολείο   /   για τους μαθητές   /   για τους γονείς και κηδεμόνες

Ανακοίνωση Ψυχολόγου

ΕΟΔΥ
Σύνδεσμοι τηλεδιασκέψεων

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ - ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ

Το 2ο ΕΠΑ.Λ Γαλατσίου είναι το δεύτερο από τα δύο ημερήσια (πρωινό ωράριο) ΕΠΑΛ που λειτουργούν στο συγκρότημα της Γκράβας (Γαλάτσι).
Η φοίτηση διαρκεί τρία χρόνια και τα μαθήματα περιλαμβάνουν μαθήματα γενικής παιδείας, τεχνικά μαθήματα και εργαστηριακές ασκήσεις που υλοποιούνται στους  χώρους των εργαστηρίων του 6
ου Ε.Κ. Αθήνας.

epal2

Στην Α΄ Τάξη εγγράφονται οι κάτοχοι απολυτηρίου Γυμνασίου χωρίς εξετάσεις.
Οι μαθητές στην Α' Τάξη παρακολουθούν μαθήματα Γενικής παιδείας, προσανατολισμού και επιλογής (πρόγραμμα σπουδών Α΄ τάξης)

Information about the Specialties of our School (English)

Είσαι απόφοιτος ΓΕΛ;  Απόκτησε Πτυχίο ειδικότητας ΕΠΑΛ, 4ου επιπέδου,  σε 2 χρόνια παρακολουθώντας μόνον τα μαθήματα της ειδικότητας που θα επιλέξεις!
Είσαι απόφοιτος ΕΠΑΛ; Μπορείς να αποκτήσεις Πτυχίο και άλλης ειδικότητας!

Eνημερωτικό φυλλάδιο του Υπουργείου για τα ΕΠΑ.Λ.

afisa2018 2019

Γνωριστε μας καλύτερα μέσα από αυτό το video

Δημιουργία & Επιμέλεια Video: Λυκοστράτη Κατερίνα (ΠΕ87.02-Νοσηλευτικής)

• Σχετικά με την ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ οι γονείς/κηδεμόνες ή οι ενήλικοι μαθητές/τριες συμπληρώνουν αυτό το έγγραφο  με τις προϋποθέσεις άδειας ανάρτησης και το υποβάλλουν στη διεύθυνση του σχολείου μας.