Το 2ο ΕΠΑΛ  Γαλατσίου απέσπασε το 1ο βραβείο  στην Πανελλήνια Έκθεση/Διαγωνισμό Δημιουργιών από ανακυκλώσιμα/«άχρηστα» υλικά», τέχνη από σκουπίδια (trash art)

shipΤο 2ο ΕΠΑ.Λ Γαλατσίου συμμετείχε στην Πανελλήνια Έκθεση/Διαγωνισμό Δημιουργιών από ανακυκλώσιμα/«άχρηστα» υλικά», τέχνη από σκουπίδια (trash art) στο πλαίσιο του Εθνικού Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Φύση χωρίς Σκουπίδια» της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας της Φύσης (Ε.Ε.Π.Φ) η οποία πραγματοποιήθηκε στις 19-20  Οκτωβρίου 2013 στη ΧΑΝ Αθηνών Ακαδημίας 36 & Ομήρου  Αθήνα.

Το σχολείο έλαβε μέρος στην έκθεση/διαγωνισμό με δύο έργα του μαθητή της Β΄ τάξης Οικονομίας Διοίκησης Αλμπιόν Αλίλι το «ιστιοφόρο» και οι «κύκνοι» και επιπλέον ενεργοποιήθηκε στα βιωματικά εργαστήρια της 19 Οκτωβρίου 2013 με δύο μαθητές τον Αλμπιόν Αλίλι και τον Βιτορόι Αλέξανδρο με συμμετοχή του Διευθυντή του σχολείου.

swan

Στην έκθεση/διαγωνισμό, το έργο το «Ιστιοφόρο» του μαθητή του 2ου ΕΠΑ.Λ Γαλατσίου Αλμπιόν Αλίλι απέσπασε ομόφωνα το 1ο πανελλήνιο μαθητικό βραβείο μεταξύ των σχολείων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που αποτελεί αναγνώριση των προσπαθειών των μαθητών και των εκπαιδευτικών του 2ου ΕΠΑ.Λ Γαλατσίου στην μεγάλη εκστρατεία που γίνεται για την προστασία του φυσικού περιβάλλοντος.

Συγχαίρουμε τον μαθητή και του ευχόμαστε  καλή πρόοδο.